A.GrīnbergsL.MellinsLielais akmensPētera I akmensPļaviņu Pētera akmensProjekts "Kulta identitāte"RobežakmensStukmaņu Pētera akmensZviedru akmens
Stukmaņu Pētera akmens garums 2,6 m, platums 2 m, augstums 1,9 m, apkārtmērs 8,0 m. Tas saukts arī par Zviedru akmeni un Lielo akmeni. Jau vairākus gadsimtus labi pazīstams kultūrvēsturisks akmens. Jau 1794.gadā to apsekojis pazīstamais baltvācu kartogrāfs L.Mellins, kas norādījis arī uz iekalumiem.
Apvīts dažādiem nostāstiem. apkārtnes ļaudis sauc par Pētera I akmeni. Teika stāsta, ka Ziemeļu kara laikā pēc pusdienošanas Krievijas cars palicis zem akmens sudraba nazi un dakšiņu. Ja kāds spēj, lai akmeni paceļ un apskatās. Uz tā vēl saskatāma Rīgas arhibīskapa īpašuma zīme – bīskapa krusts un zizlis. Akmens uzlūkojams par senāko datēto robežakmeni Latvijā. Ir secināts, ka Stukmaņu Pētera akmens uzskatāms par vienu no četriem Lokstenes robežakmeņiem, kurā kaut kad pirms 1437.gada, bet ne agrāk kā 14.gs. sākumā iekalti Rīgas arhibīskapa un viņa vasaļa Vrangeļa ģērbonis.
Daudz aprakstīts dažādā literatūrā.