Atrašanās vieta
Valsts: Latvija
Reģions: Kurzemes
Novads: Talsu
Pagasts: Valdemārpils
Citas norādes uz atrašanās vietu
Valdemārpils pilsētiņas nomalē pie estrādes, netālu no Valdemārpils–Vandzenes ceļa, blakus automašīnu stāvvietai.
Koordinātes
lat=57.3746, lon=22.6002166667
57° 22′ 28″ N, 22° 36′ 0″ E
Apraksts
Lēzens uzkalns, kura nosaukums liecina par varbūtēju seno kulta vietu — upurkalnu. Tomēr ir arī versija, ka kalna nosaukums radies no ozoliem, kas it kā kādreiz auguši uz tā, un transformējies no krievu valodas vārda „dub” (‘ozols’). Pirmoreiz Dupurkalnu aprakstījis novadpētnieks T. Dzintarkalns 1924. gadā. Vairākkārt izteiktas hipotēzes, ka tas varētu būt bijis pat pilskalns. Kultūrslānis un pārliecinošas zemes darbu (pārveides) pazīmes nav atrastas.
Stāstījums
Arheoloģisku pierādījumu kā par senu kulta vietu nav. Ir vairākas saturiski īsas un tradicionālas teikas, kas stāsta, ka kalnā nogrimusi pils. Kalns papildina Valdemārpils un tās apkārtnes kultūrvēsturisko vietu apjomu kā teiksmaina vieta, kuras nozīme senatnē vēl ir pētāms jautājums.
Pievilcība
Maza
Pieejamība
Ļoti viegli pieejams. Nav norādes zīmes.Jādodas kājām no automašīnu stāvietas uz Valdemārpils estrādes pusi.
Infrastruktūra, menedžments, ērtības
kādi speciāli objektam piegulošās teritorijas labiekārtošanas vai uzturēšanas darbi. Nav norādes zīmes. Tā kā objekts atrodas pie Valdemārpils estrādes, tad ir autostāvvieta un daļēji sakopta teritorija. Arī objektam cauri iet gājēju taka.
Informācija uz vietas
Informatīvā stenda nav
Kapacitāte
41 un vairāk
Publicitāte
Zināms
Juridiskais statuss
Pašvaldības īpašums
Komentāri
Blakus kalnam, iespējams, ir līdzināta virsma, tā kā plakums. Bet pierādījumu par pilskalna esamību nevienam no kalniem arī īsti nav. Pilskalnu pētnieks E. Brastiņš 1920. gados nevienu no kalniem par pilskalnu nav atzinis.