Papildmateriāli:
- Rekomendācijas seno svētvietu apsaimniekošanai: Rīgas plānošanas reģions
- Projekta “Kulta identitāte” tūrisma karte
Starp Aišēniem, Ķeizariem un Žvīguriem plašā tīrumā ir liels, iespējams, Latvijā plašākais ar agrīno un agro dzelzs laikmetu datējamais akmens krāvuma senkapu lauks, kas sastāv no septiņiem plašā teritorijā izvietotiem akmenskrāvuma uzkalniem. Aišēniem tuvākais akmenskrāvuma uzkalns ticis uzskatīts par baznīcas vietu. Šo akmenskrāvumu kā koku puduri iezīmē lapu koki un krūmi. Apkārt šim un citiem senkapu uzkalniem ir aizaudzis tīrums, kas agrākos laikos apstrādāts (pa aprakstāmā uzkalna perimetru jaušama tīruma mala). Uzkalns orientēts apmēram A–R virzienā, tā R gals sarakts senām, lielām bedrēm; iespējams, tur lauzti akmeņi. Izteiktāks uzkalnam ir A gals, kas izceļas par apmēram 1,5 m. Gan šajā izcēlumā, gan citur uzkalnā ir redzami daudzi akmeņi. Gar uzkalna malām vietām ir no tīruma novākto akmeņu kaudzes, kur akmeņi guļ daudz irdenāk.
„(..) Starp Ķeizaru, Aišēnu un Žvīguru mājām atrodas vairāki gareni paaugstinājumi, kas akmeņu dēļ palikuši neapstrādāti. Tuvējās Vairogu mājās dzīvojošā Bērziņa Zelma pastāstīja, ka vienu no tiem vietējie iedzīvotāji saucot par baznīcas vietu. (..)” (Ē. Mugurēviča 1964. g. jūnija ziņojums. Glabājas Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Pieminekļu dokumentācijas centrā.)Ē.Mugurēvičs
Pēc citām ziņām, Baznīckalns bijis pie Žvīguru mājām. Žvīguru māju tiešā tuvumā nav akmenskrāvuma senkapu, un iespējams, ka sniegtajās ziņās ir domāts iepriekš aprakstītais uzkalns. Iespējams arī, ka baznīcas tradīcija nav bijusi stipra un/vai konkrēta, tāpēc baznīca tautas tradīcijās novietota arī citos uzkalnos, kas atrodas plašā laukā starp Aišēnu, Ķeizaru un Žvīguru mājām. Tāpat pie Žvīguriem tiek novietots klosteris. Kādā no Žvīguriem tuvējiem uzkalniem, kas uzskatīts par baznīcas vietu, atrodas viltus bedrīšakmens, kuru īpaši nemeklēju un arī neatradu. Atzīmējams, ka ar seno akmenskrāvuma kapulauku starp Aišēniem, Ķeizariem un Žvīguriem un tuvējo Lišķu senkapu kalnu saistās arī citi nostāsti, kas, šķiet, savstarpēji pārklājas un saplūst.