Vietējas nozīmes arheoloģijas piemineklis (VKPAI 1640). Viens no populārākajiem dziednieciskajiem avotiem Latvijā. Tiek uzskatīts, ka Bolēnu avots ir hipsometriski visaugstākais mūsdienās tekošais avots Latvijā — aptuveni 262 m virs jūras līmeņa. Avots atrodas 8 metrus dziļā ošu gravā tas ir apmēram 1,5 kvadrātmetru liels, 20–30 cm dziļš. Avotā ūdens vienmēr it kā vārās un ziemā neaizsalst, jo ūdenim visu gadu ir nemainīga temperatūra + 7 °C. Lejpus izteces vietai avota gultnē ielikta rene ūdens ņemšanas vajadzībām. Bolēnu avots ir aizsargājams ģeoloģiskais un ģeomorfoloģiskais dabas piemineklis. Ziedošanas tradīcijas saglabājušās vēl tagad, par ko liecina tuvējo koku un krūmu zaros iesietas auduma lentas. Gan Bolēnu kalns, gan tā avots atrodas Vestienas aizsargājamo ainavu apvidū, kas ir „Natura 2000” teritorija (Grīnbergs, 2008; Madona, 2010, ER; SIA Vietas 2005–2012c, ER). Tuvumā Dēklaiņu kalns, Abrienas kalns, Vālēnu ozols.
Tautā saukts arī par Acu avotu, Laimas vai Veselības avotu. Tam piedēvē spēju dziedēt acu kaites. Par Veselības avotu un Raganītes izcelšanos saglabājušies vairāki nostāsti. Viens nostāsts ir tāds. Reiz vasaras rītā, saulei lecot, Ošu gravas malā sēdējusi Laima. Viņa raudājusi, un viņas asaras tecējušas uz rītiem pretī saulei. Garām gājis Dievs un prasījis, kāpēc tā raud. Laima tad izstāstījusi savas bēdas. Viņa cilvēkiem vēlējusi labu mūžu un veselību, bet tagad daudzi slimojot, un viņai to žēl. Tad Dievs tanī vietā licis izplūst avotam un ūdenim tecēt pa Laimas asaru ceļu. Tā radies Ošu avots gravā un upīte, kas tek pret sauli. Avota un upītes ūdenim Dievs piešķīris dziedinošās spējas, lai tanī visas slimības var izārstēt, lai Laimai nekad vairs nebūtu jāraud. No tā laika Laima staigājot smaidoša un bieži atnākot pie Veselības avota un upītes Raganītes. (1838, 4104 Vairāki teicēji Madonas Bērzaunē un Viesienā; J. Krūmiņa krāj. ap 1947.–1951. Novadu teikas. Vidzeme, 2007)
Avotam esot pretējs tecēšanas virziens nekā ierasti avotiem (avots tek pretī saulei uz austrumiem). Šā iemesla dēļ arī avotam piedēvētas dziednieciskas spējas.