Šeit ir viena senvieta, kas sastāv no senkapu kalniņa un senā kulta akmens tā nogāzē. Kā senais kulta objekts vērtējams tikai šis izmēros nelielais bedrīšakmens. Tā izmēri: garums 1,0 m, platums 0,95 m, augstums 0,35 m. Akmenī ieveidotas piecas bedrītes. Lielākā no tām ir 1,4 cm dziļa, 6 cm diametrā. Sarkans lielkristālisks granīts. Bedrīšakmens atklāts 2009. gadā (L. Landmane, A. Grīnbergs), un tas papildina Talsu apkārtnē zināmo seno kulta akmeņu ar sfēriskas formas bedrītēm izplatības areālu.
Akmens ar gludo virsmu pamanāms jau pa gabalu, skatoties uz daļēji ar kokiem apaugušo Zelta kalniņu. Netālu no kalniņa rietumu pusē tek nelielā Ilbatupīte. Āpju māju pagalmā aug dižliepa ar apkārtmēru 4,08 m. Visi šie objekti kopumā veido lokālu kultūrainavu, kas ir mūsdienu civilizācijas maz ietekmēta. Par bedrīšakmeņu izveides iemesliem vēsturnieki ir izvirzījuši vairāk nekā 30 dažādas versijas, no kurām ticamākās ir saistītas ar kulta rituāliem, kas notikuši pie šādiem akmeņiem.
Zelta kalniņā jeb Ilbatu senkapos pēc Pirmā pasaules kara atrasts cilvēka galvaskauss un važturi ar važiņām. Domājams, kalniņā ir senkapi, bet tas paralēli vai citos laikos bijis arī kulta vieta. Arheoloģijas piemineklis.