Pēc ziņām, pie Kaibalas skolas ir trīs Dieva ozoli, kas tika uzskatīta par svētiem; pie tiem ļaudis nesuši upurus. Īsi pirms I Pasaules kara no ozoliem bija saglabājušies tikai celmi, kuru vietas ļaudis vēl atcerējās 1928. gadā, kad pēc ļaužu atmiņām ozolu vietas tika lokalizētas. Mūsdienās vietā, kur kādreiz atradās Dieva ozoli, atrodas Kaibalas skolas stadions, kuru būvējot, zemes reljefs ir jūtami mainīts un iespējamās liecības par Dieva ozoliem ir iznīcinātas. Katra Dieva ozola konkrētā atrašanās vieta tagad vairs nav noskaidrojama. Dieva ozoli iemūžināti Ausekļa dzejolī „Dievozolu trijotne”. Par Dieva ozolu tradīcijas turpinājumu uzskatāms t. s. Dzejas ozoli, kuri 1971. gada 22. septembrī, godinot dzejnieka A. Pumpura 130. dzimšanas dienu, tika iestādīti netālu no agrāko Dieva ozolu vietas, krasta stūrī pie Kaibalas ietekas Daugavā.
„Kur Kaibaliņa glaužas Pie vecās Daugavas, Tur Laimas laukos zēla Trīs dievu ozoli. Tie kuplos zarus plēta No kalna ielejā, Un svētais debess klusums Te notaļ mājoja. Tur neskanēja dziesmas, Nedz skaļi lūdzieni, Tik sirdis laimē lēca Šai dievu svētnīcā. Tur zaļu zaru lika Uz akmens ziedokļa, Uz augšu acis vēra Caur lapām rakstītām. Ej raugies trijus celmus Pie sēras Kaibalas Tā tev vēl tagad stāstīs Par dievu ozoliem.” (Auseklis. Dievozolu trijotne)
Pie Rīgas–Daugavpils šosejas pie Kaibalas ir ceļa rādītājs „Dzejas ozoli”, kas zinātājam apzīmē arī vietu, kur agrāk atradās Svētozoli, tomēr tālāk, iebraucot Kaibalā, citas zīmes neseko un Dzejas ozolus bez prasīšanas atrast būs pagrūti. Pie pašiem Dzejas ozoliem gan ir norāde.
Satur informāciju no projekta:
Added by
www.latvijas-pilskalni.lv, www.senvietas.lv un hillforts.eu izveidotājs un uzturētājs.