Papildmateriāli:
- Rekomendācijas seno svētvietu apsaimniekošanai: Rīgas plānošanas reģions
- Projekta “Kulta identitāte” tūrisma karte
Veselības avots iztek kādas graviņas malā, pa kuru Z virzienā uz Slocenes upīti notek intensīvs strauts. Tagad strauta kreisajā pusē ir 4 ha liela saimniecība, kur uzbūvēta pagaidu mājiņa, tiek iekopts dārzs, strauta malā uzbūvēta kūpinātava un notiek citas saimnieciskās darbības; šeit gatavojas būvēt arī kapitālu dzīvojamo māju. Veselības avots laiku pa laikam izlaužas jaunās vietās strauta gravas kreisajā pusē. Viena no šādām vietām izlikta ar dēļiem, kas daļēji sapuvuši; saimnieki gatavojas šoruden (2011) avota vietu iztīrīt un pārbūvēt. Ūdens ir ar jūtamu sēra smaržu, bet tā un, jādomā, arī sēra koncentrācija esot mainīga. Augšpus avotam strauta gravā ir lielāks, ar sūnu apaudzis akmens, kuru māju saimnieki uzskata par svētakmeni. Te ir arī citi lieli akmeņi, kuros konstatēti urbumu kanāli akmeņu saspridzināšanai. Agrākos laikos un, šķiet, arī mūsdienās avota ūdens izmantots dziedniecībā; avotā pateicībā par izveseļošanos ziedota nauda.
„Pie Krūmvēra ir avotiņš, kur cilvēki ziedoja naudu, mazgāja acis. Tagad mājas sauc par Sēravotiem.” (Latvijas Folkloras krātuve 1835, 33. Zinātņu akadēmijas Folkloras institūta II zin. eksp. Tk apr. 1948. g. jūn. uzr. Alma Romane, dzīv. Tk Irlavā.)
Veselības avots orientēts pēc Sēravotu mājām, kurās kādreiz dzīvojis vīrs uzvārdā Krūmvēvers, kas atstājis liecības par Veselības avota izmantošanu dziedniecībā un monētu ziedošanu. Par Veselības avotu nav nekādu norāžu, bet esošajā situācijā —praktiski māju pagalmā — iespējams, šādas norādes arī nebūtu vajadzīgas.