Papildmateriāli:
- Rekomendācijas seno svētvietu apsaimniekošanai: Zemgales plānošanas reģions
- Projekta “Kulta identitāte” tūrisma karte
- Andra Grīnberga grāmatas “Zemgales reģiona senās kulta vietas” elektroniskā versija.
Akmens izmēri: garums 3,8 m, platums 2,7 m, augstums līdz 1,8 m, apkārtmērs 10,40 m, tilpums 6 kubikmetri. Sarkans lielkristālisks granīts. Akmens D malā iekalta 2,3m gara rieva – gabala atšķelšanai. Akmens virsma nelīdzena, daudz dabisku robu; Z sānmala vertikāla, iespējams, nedaudz atrakta, Z pusē akmens ļoti plaisains. Akmens A mala saskaras ar jaunās sporta zāles pamatu uzbērumu,
Teikas: “Senos laikos apkārt klejodams Velns nolēmis izjokot Zasas muižkungu. Viņš ņēmis no Daugavas lielu akmeni un stiepis to gar Meņķu dzirnavām (pretī Līvāniem) pāri Linaites purvam. Šis akmens bija liels un smags, kājas velnam grimušas dziļi zemē. Nosviedis purvā, viņš to pāršķēlis uz pusēm. Nu pusi no akmens atstiepis līdz Zasas muižai. Gribēdams muižas kungu piemuļķot, metis akmeni Dzirnupītē, lai to aizsprostotu. Taču no attāluma sviests, smagais akmens upītē neiekritis, bet trāpīdams āderu krustpunktā, nokritis vietā, kur tas atrodas pašlaik. Pie upītes tuvāk iet nezin kāpēc Velns baidījies, tāpēc smago akmeni neizdevies iemest.”
Otra teika: “Kādreiz Velns bijis sadusmojies uz Zasas dzirnavnieku, arī lielkungu, un gribējis atriebties. Nolēmis aizdambēt Zasas upi (Dzirnupīti) un visu nopludināt. No Daugavas stiepis uz Zasu lielu akmeni. Rīta pusē ar iedziedāšanos viņu iztraucējis gailis. Velns akmeni nometis vietā, kur tas atrodas pašlaik, un pats nozudis ellē.”
Parkā ir divi akmeņi, salīdzinoši tuvu viens otram. Pastāv viedoklis, ka tie ir viena akmens divas daļas.